Z Bratislavy do Wolfsthalu a Hainburgu

Vážení cestujúci, s poľutovaním vám oznamujeme, že linka do Wolfsthalu a Hainburgu k 27. januáru 2019 ukončí svoju prevádzku z dôvodu nízkej vyťaženosti. Do Hainburgu sa po tomto termíne odveziete autobusom Slovak Lines len v rámci našej viedenskej linky. Ďakujeme za pochopenie.

Nechajte auto a starosti spojené s parkovaním doma, odvezte sa do Hainburgu autobusmi Slovak Lines! Na trase Bratislava, Autobusová stanica – Bratislava, Most SNP – Wolfstahl – Hainburg premáva naša linka 6-krát denne od pondelka do soboty.

Z Bratislavy sa do Hainburgu dostanete od 7:50 do 17:50, v smere Hainburg - Bratislava v čase 8:30 - 18:30. Nízkopodlažné a plne klimatizované autobusy na tejto trase potešia všetkých cyklistov a rodičov s kočíkmi. 

Nákup cestovných lístkov

Cestovné lístky si môžete kúpiť:
- u vodiča autobusu,
- v predpredaji v sieti predajných miest Slovak Lines,
- online na www.slovaklines.sk

Pri nákupe u vodiča autobusu môžete platiť aj Dopravnou kartou Slovak Lines.
Cestovný poriadok linky nájdete >>TU<<
Ceny cestovného >>TU<<.

Čím láka Hainburg

kupanie ikonashopping iconcycling iconsights icon
KúpaliskoNákupyAktívny oddychPamiatky a kultúra

Kúpalisko Bergbad Hainburg

Užite si v lete deň pri vode s rodinou či priateľmi. Čisté prostredie, moderné vybavenie a prívetivá cena vstupného potešia všetkých milovníkov vody a slnenia. Na kúpalisku v Hainburgu vás čaká 50 metrový solárne vyhrievaný bazén z nerezu, rozdelený na dve časti s rôznou hĺbky vody, s togobánom a skokanskými mostíkmi. Pre najmenších je pripravený bazénik s malou šmykľavkou a pieskovisko s hojdačkami. Za malý poplatok si môžete zahrať minigolf, plážový volejbal, stolný či klasický tenis. Po športových aktivitách nezostanete hladní, v ponuke je niekoľko stánkov s občerstvením a reštaurácia.

Nákupy v Hainburgu

Nákupné centrum v Hainburgu ponúka množstvo obchodov známych značiek. Okrem potravín, drogérie a oblečenia tu nakúpite aj chovateľské potreby, kancelárske potreby, matrace či nábytok. Obchody sú v Hainburgu, ako aj v celom Rakúsku, otvorené od pondelka do soboty. 

Aktívny oddych v Hainburgu

Na milovníkov pohybu čakajú nad Hainburgom kopce Braunsberg a Schlossberg, ktoré sú prístupné aj na bicykli. Za vynaložené úsilie vám bude odmenou krásny výhľad na prírodu Národného parku Donau-Auen. Cez Hainburg vedie tiež obľúbená európska cyklotrasa EuroVelo 6. Neváhajte si preto vziať so sebou bicykel a preskúmať na dvoch kolesách prekrásne okolie Dolného Rakúska. Preferujete menej náročné fyzické aktivity? Vyskúšajte tunajšie golfové ihrisko, nezvyčajne postavené v kopci. A vôbec nevadí, ak golf hrať neviete, k dispozícii je vám v Hainburgu aj golfová škola.

Pamiatky a kultúra v Hainburgu

Len málo miest sa môže pochváliť takou úctyhodnou koncentráciou pamiatok ako Hainburg. Mestské hradby a múr s mnohými vežami a bránami sú nakompletnejšou a najmonumentálnejšou zachovanou mestskou hradbou tejto doby v strednej Európe. Na kopci Schlossberg sa nad mestom vypínajú pozostatky hradu Hainburg. Vystúpte k nemu krátkou prechádzkou a doprajte si chvíľku oddychu či rodinný piknik v jeho príjemnom prostredí s výhľadom na okolitú prírodu. Alebo navštívte hradné hry, ktoré sa tu pravidelne konajú. Kultúrne vyžitie ponúka aj Kulturfabrik, bývalá továrenská hala, kde sa konajú výstavy, stretnutia umelcov, znalcov a milovníkov umenia. Ak vám nevadia dlhšie prechádzky, za návštevu určite stojí neďaleký archeologický park Carnuntum, ktorý je najväčším archeologickým náleziskom v Rakúsku. Z Hainburgu je vzdialený približne 8 kilometrov, čiže asi1,5 hodiny pešej chôdze.