Náhradná autobusová stanica Nivy

Dňa 1. októbra 2017 sa bratislavská autobusová stanica presťahovala do náhradných priestorov na Bottovu ul. 7. Náhradná autobusová stanica Nivy bude v prevádzke do dokončenia novej Stanice Nivy, s predpokladaným otvorením koncom roka 2020.
Náhradná autobusová stanica priniesla cestujúcim plnohodnotný rozsah služieb pôvodnej stanice v  atraktívnych nových priestoroch. Vnútorné priestory stanice sú cestujúcim k dispozícii od 4.00 hod do polnoci, nástupištia 24 hodín denne.

Cestujúcim sú vo vnútorných priestoroch k dispozícii bezplatné toalety, zariadenia na vyhľadávanie spojov, bezplatná Wi-Fi či skrinky na úschovu batožín. Okrem toho sú v priestore náhradnej stanice aj prevádzky s kvalitným občerstvením, potraviny, pekáreň či novinový stánok.

Vo vestibule Náhradnej autobusovej stanice Nivy sú denne od 06:30 do 18:30 hod. k dispozícii pokladne č. 1, 2, 3, ktoré slúžia na nákup cestovných lístkov na diaľkové a medzinárodné linky. Pokladne zároveň slúžia ako informácie.

Nákup tzv. električeniek a všetko čo súvisí s integrovanou dopravou vybavíte v pokladniach č. 5 a 6, označených ako Dopravné karty a PCL na IDS BK.  Tieto pokladne sú otvorené od pondelka do piatku od 06:30 do 18:30 hod.

V pokladniach č. 5 a 6 je možný:
- nákup predplatných cestovných lístkov pre všetky zóny integrovanej dopravy, samozrejme, aj ak na cestovanie využívate len MHD po Bratislave (teda zóny 100 + 101)
- vybavenie novej karty na počkanie. U nás v cene len 3,00 €! Odfotíme vás pri vybavovaní a foto elektronicky zaznamenáme na kartu
- nákup cestovných lístkov na jednu cestu
- vloženie kreditu na kartu
- opakovaný nákup PCL si môžete vybaviť aj u vodiča autobusu Slovak Lines.

Predplatné cestovné lístky a vloženie kreditu na kartu vykonávame na karty vydané nielen v Slovak Lines ale aj na karty vydané v DPB alebo ŽSSK. (PCL a vloženie kreditu nie je možné vykonať ak máte Bratislavskú mestskú kartu.)


Kde sa nachádza Náhradná autobusová stanica Nivy?
Náhradná autobusová stanica Nivy sa nachádza len cez cestu na Bottovej ulici. 


Ako sa dostanem na Náhradnú autobusovú stanicu Nivy?
MHD: Zastávky MHD zostávajú nezmenené a na svojich pôvodných miestach
Pešo: Na stanicu sa môžete dostať či už z Chalupkovej ulice alebo aj z ulice Mlynské nivy. Pri presune pešo prosím používajte prechody pre chodcov.
Autom: Na Náhradnú autobusovú stanicu Nivy sa dá dostať autom jedine od ulice Chalupkova.


Ako sú rozdelené nástupištia a výstupištia?
Nástupištia sa nachádzajú pred budovou Náhradnej autobusovej stanice Nivy. Od pôvodnej autobusovej stanice prejdete k nim len cez cestu. Nástupištia sú číselne označené a k dispozícii sú elektronické tabule s informáciami o odchodoch spojov. Jednotlivé spoje môžu odchádzať z iných čísel nástupíšť než ste boli zvyknutí na starej stanici. Časy odchodov/príchodov autobusov sa nemenia.

KOMPLETNÝ ROZPIS ODCHODOV VŠETKÝCH DOPRAVCOV - V ČASOVOM SLEDE

KOMPLETNÝ ROZPIS ODCHODOV VŠETKÝCH DOPRAVCOV - PODĽA NÁSTUPÍŠŤ 


Aké obchody a služby nájdem na Náhradnej autobusovej stanici Nivy?

Názov prevádzky
TAKE AWAY STATION
Reštaurácia BONGIORNO
Potraviny MALINA
ALZA.sk
MEDIAPRESS
SUŠENÉ OVOCIE NUTI
Pekáreň STARÝ MLYN
FIX SERVIS - Servis mobilných telefónov a tabletov        
KĽÚČIK - kľúčová služba
Kaviareň ROUS
Bistro FUUD